Ekologiški produktai
patvirtinti sertifikatais

LT-EKO logo Ekologinis žemės ūkis logo
Desertiniai obuoliai logo Obuolių sultys logo

2009 m. filmuotas reportažas apie
Vitalijaus Petronio
ūkį

Kokybė

MŪSŲ KOKYBĖ TURI VARDĄ


Pusiau žemaūgis sodas V. Petronio ūkyje pradėtas veisti 2003–2004 m., o 2009 m. auginamos obelys davė pirmą gausų derlių. Ir anksčiau nemažai konsultuodavęsis su LSDI mokslininkais, ūkininkas V. Petronis sako esąs labai patenkintas, kad dabar, projekto „Technologinės inovacijos ekologiniams obelų sodams“ vykdymo metu, sodininkystės specialistai bus dažni svečiai ūkyje.

Pagal šį projektą technologinės inovacijos diegiamos ūkyje, kur įrengti parodomieji bandymai. Numatyta įgyvendinti racionalią sodų dirvos priežiūros sistemą, užtikrinti reikiamą obelų mitybą, apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų.

„Jau visi kartu išgenėjome sodą – profesionalūs patarimai buvo tikrai naudingi, juk genėjimas yra daug sudėtingesnis darbas negu kai kas įsivaizduoja“, – sako V. Petronis.

Vienas sudėtingiausių dalykų prižiūrint auginamą sodą – užtikrinti apsaugą nuo ligų ir kenkėjų.

„Neprisimenu tradicinių metų – kiek ūkininkauju, vis netradiciniai ir netradiciniai“, – šypteli ūkininkas Vitalijus Petronis, užsimindamas, kad kiekvieni metai atneša naujų iššūkių ir ankstesnių metų patirtimi ne visada galima pasiremti.